خانه / اقتصادی / افتتاح وکلنگ زنی ۱۱۶۰میلیاردریال پروژه درشرکت برق منطقه ای گیلان باحضوراستاندار

افتتاح وکلنگ زنی ۱۱۶۰میلیاردریال پروژه درشرکت برق منطقه ای گیلان باحضوراستاندار

در اولین روز از ایام ا… دهه مبارک فجر و با حضور

استاندار گیلان صورت گرفت:
افتتاح و کلنگ زنی ۱۱۶۰ میلیارد ریال پروژه

در شرکت برق منطقه ای گیلان در اولین روز از دهه مبارک فجر، مراسم افتتاح دو پروژه و کلنگ زنی یک پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۱۶۰ میلیارد ریال انجام شد

گیل آنلاین_ مصطفی سالاری استاندار گیلان در مراسم افتتاحیه پروژه های شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان گفت: در دهه مبارک فجر امسال ۱۲۸۰ پروژه با اعتبار ۱۸۵۵ میلیارد تومان بهره برداری می شود که این پروژه ها نسبت به دهه فجر سال گذشته ۱٫۵ برابر رشد داشته است

استاندار گیلان افزود: روند فعالیتها و حرکت ها،روند رو به رشد و حرکت به سمت جلو است و با این تلاش ها باید امید در جامعه را ترویج و زنده نگه داریم.

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت راه اندازی پروژه پست۶۳٫۲۰ کیلوولت میرزاکوچک رشت گفت: افتتاح و بهره برداری از این پروژه مهمترین مشکل و چالش طرح توسعه واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی سپیدرود را رفع کرده است، لذا از مهندس بلبل آبادی مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان تشکر می کنم.

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنان خود از همه صاحب نظران،نخبه گان و افرادی که دل در گرو توسعه استان دارند خواستار همدلی و همراهی شد.

استاندار گیلان افزود: به حول و قوه الهی در استان گیلان منابع خدادادی و طبیعی بسیار عالی وجود دارد. علاوه بر آن مردم گیلان زمین، با دانش ، فرهیخته و اندیشمند هستند، لذا همه باید تلاش کنیم تا اشتغال زایی در فضای مطلوب استان شکل بگیرد و استان متناسب با نیازهای خود در مسیر توسعه به پیشرفت های بیشتر دست پیدا کند.

سالاری استاندار گیلان با تاکید بر صرفه جویی گفت: از مدیران عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان و شرکت توزیع نیروی برق استان می خواهم که با ارائه طرح مشترکی زمینه های صرفه جویی و اجرایی کردن آن را در دستگاه های اجرایی استان تهیه و ارائه نمایند و از دستگاه های اجرایی انتظار دارم در زمینه صرفه جویی پیشگام باشند.

وی افزود: انشاءا… با رعایت صرفه جویی همگانی از هم اکنون زمینه عبور از پیک بار سال ۹۸ در استان گیلان مهیا شود تا شاهد کمبود احتمالی برق در استان و کشور نباشیم.

« عظیم بلبل آبادی» مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در مراسم افتتاحیه گفت: در چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، در اولین روز از دهه مبارک فجر، پروژه پست۶۳٫۲۰ کیلوولت میرزاکوچک رشت و پروژه افزایش ظرفیت ترانسفورماتورهای پست۶۳٫۲۰ کیلوولت رشت مرکزی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی ادامه داد: همچنین عملیات کلنگ زنی نیروگاه ۲۵ مگاواتی مولد مقیاس کوچک مسکن مهر رشت با سرمایه گذاری بخش خصوصی در اولین روز از دهه مبارک فجر انجام می شود.

وی در خصوص پروژه های پست۶۳٫۲۰ کیلوولت میرزاکوچک رشت و افزایش ظرفیت ترانسفورماتورهای پست۶۳٫۲۰ کیلوولت رشت مرکزی گفت: این پروژه ها جهت تامین انرژی مطمئن وپایدار صنایع و کارخانجات مستقر در شهر صنعتی سپیدرود رشت و در راستای اشتغالزایی مردم فهیم ،شریف و شهیدپرور استان گیلان و همچنین افزایش ضریب اطمینان و حفظ پایداری شبکه فوق توزیع استان گیلان افتتاح و بهره برداری شده اند.

بلبل آبادی در خصوص پروژه پست۶۳٫۲۰ کیلوولت میرزاکوچک رشت گفت: این پروژه مهم و زیربنایی در شهر صنعتی سپیدرود رشت با ظرفیت نامی ۸۰ مگاولت آمپر در سال ۱۳۹۵ در زمینی به مساحت حدود ۷۲۵۰ متر مربع آغاز شد.

وی در خصوص اهداف پروژه گفت: این پروژه با هدف تامین انرژی برق مطمئن و پایدار صنایع سنگین مستقر در شهر صنعتی سپیدرود و صنایع جدیدالاحداث در آینده و همچنین کاهش بار پستهای فوق توزیع مجاور آن که وظیفه تامین انرژی برق مورد نیاز شهر رشت را عهده دار هستند ، افتتاح و بهره برداری شده است.

مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در خصوص پروژه افزایش ظرفیت ترانسفورماتورهای پست۶۳٫۲۰ کیلوولت رشت مرکزی گفت: این پروژه با هدف افزایش پایداری شبکه فوق توزیع بخش مرکزی شهر رشت و تامین برق مطمئن و پایدار مشترکین محترم احداث شده است.

وی یادآور شد: افزایش ظرفیت ترانسفورماتورهای این پست از طریق اجرای پروژه جایگزینی دو دستگاه ترانسفورماتور ۳۰ مگاولت آمپر موجود با دو دستگاه ترانسفورماتور ۴۰ مگاولت آمپر کم صدا صورت گرفت که اجرای این پروژه، افزایش ظرفیت ۲۰ مگاولت آمپری و معادل ۳۳ درصدی ظرفیت توان الکتریکی پست رشت مرکزی را به دنبال داشت.

بلبل آبادی به مقایسه وضعیت صنعت برق در اوایل انقلاب با زمان حاضر پرداخت و گفت: در اوایل انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ، تعداد نیروگاه های منصوبه در استان گیلان ۳ نیروگاه و مجموع ظرفیت نامی تولید آنها ۴۹۷٫۵ مگاوات بوده است.

وی افزود: این در حالی است که در حال حاضر صنعت برق گیلان از ۸ نیروگاه بزرگ و کوچک با ظرفیت نامی تولید ۲۸۲۶٫۵ مگاوات بهره می برد که در این زمینه یک افزایش ظرفیت تولید نیروگاهی حدود ۶ برابری را شاهد هستیم.

مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان به مقایسه وضعیت پست ها پرداخت و گفت: در اوایل انقلاب، ظرفیت نامی پست های انتقال و فوق توزیع شامل ۱۳ پست به میزان ۷۴۶ مگاولت آمپر بوده است که این مقدار در حال حاضر به تعداد ۶۹ پست به ظرفیت نامی حدود ۷۲۸۱ مگاولت آمپر افزایش یافته است که این آمار نیز نشانگر یک رشد حدود ۱۰ برابری است.

بلبل آبادی با مقایسه وضعیت خطوط انتقال و فوق توزیع در اوایل انقلاب با زمان حاضر، گفت: طول خطوط در حال بهره برداری در اوایل انقلاب معادل ۷۲۲٫۴ کیلومتر مدار بوده است که در حال حاضر به میزان حدود ۲۸۴۵ کیلومتر مدار افزایش یافته است و در این بخش هم با رشد حدود ۴ برابری روبه رو هستیم. مومنی زاده فرماندار کلان شهر رشت هم در این مراسم گفت: در ایام ا… دهه مبارک فجر امسال، ۳۳۶ پروژه در کلان شهر رشت افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز خواهند شد.میزان اعتبار این پروژه ها ۵۰۸ میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد: از این تعداد پروژه ها ، ۳۳۳ پروژه افتتاح خواهند شد و ۳ پروژه دیگر هم عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.

فرماندار کلان شهر رشت در خصوص پروژه های دهه مبارک فجر گفت: این پروژه ها، عمرانی و اقتصادی هستند. پروژه های دولتی در بخش های توسعه و عمران شهری و روستایی، آب روستایی و شهری، صنعت و معدن و تجارت و گردشگری و … خواهد بود.

گفتنی است که کلنگ آغاز عملیات اجرایی نیروگاه ۲۵ مگاواتی مولد مقیاس کوچک مسکن مهر رشت توسط کوچکی نژاد نماینده مردم شریف و فهیم مردم شهرستان رشت و با حضور جمعی از مسئولان ارشد استان به زمین زده شد. این نیروگاه با سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع با صرف هزینه ۸۰۰ میلیارد ریال طی ۲۴ ماه احداث خواهد شد.
گیل آنلاین:کپی برای انتشارخبرباذکرمنابع خبربلامانع است

درباره ی مهزاد چرمساز

مطلب پیشنهادی

آموزش وپرورش در ترویج فرهنگ مدیریت مصرف نقش کلیدی دارد

مدیرعامل برق منطقه ای گیلان در جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری با آموزش و پرورش: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *