خانه / اقتصادی / اختصاص یک درصدازدرآمدسالیانه منطقه آزادانزلی برای کمک به نیازمندان

اختصاص یک درصدازدرآمدسالیانه منطقه آزادانزلی برای کمک به نیازمندان

استفاده از ظرفیت مددجویان و فرزندان آن‌ها به‌عنوان نیروی کار در شرکت‌ها و شهرک‌های صنعتی وابسته به منطقه آزاد بندرانزلی می‌تواند به رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی خانوارها کمک کند


گیل آنلاین _ به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد گیلان در دیدار با مدیرعامل منطقه آزاد بندرانزلی با قدردانی از حمایت‌های این منطقه برای کمک به حل مشکلات مددجویان گفت: اختصاص یک درصد از درآمد سالیانه منطقه آزاد تجاری – صنعتی بندرانزلی به کمیته امداد برای امور نیازمندان یکی از حمایت‌های ویژه و اثرگذار این منطقه است.

 وی با تأکید بر اینکه استفاده از ظرفیت مددجویان و فرزندان آن‌ها به‌عنوان نیروی کار در شرکت‌ها و شهرک‌های صنعتی وابسته به منطقه آزاد بندرانزلی می‌تواند به رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی خانوارها کمک کند افزود: رفع محرومیت از چهره مددجویان تحت حمایت این نهاد در محدوده منطقه آزاد تجاری بندر انزلی یکی از برنامه‌های این نهاد است.

اهرابی بابیان اینکه در حال حاضر ۱۰۲۷ خانوار از مددجویان کمیته امداد گیلان ساکن در محدوده منطقه آزاد تجاری بندرانزلی هستند ادامه داد: بر اساس کارشناسی‌های انجام‌شده نیاز به مسکن، معیشت، درمان، تحصیل، جهیزیه از مشکلات عمده مددجویان این منطقه است و توجه به زیرساخت‌های مسکن مددجویی به‌عنوان بخشی از چشم‌انداز عمومی منطقه در اولویت کار است..

وی با تأکید بر اینکه فعالیت مرکز نیکوکاری به‌صورت تمام‌وقت و دائم در منطقه آزاد تجاری می‌تواند رافع بسیاری از مشکلات محرومان باشد خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک مرکز نیکوکاری در منطقه آزاد بندر انزلی دایر است که درصدد راه‌اندازی مراکز دیگر هم هستیم.

رضا مسرور، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد تجاری بندر انزلی با ابراز رضایتمندی از تعامل خوب کمیته امداد با این سازمان گفت: انتظار می‌رود که این تعامل استمرار داشته و برای نیازمندان امیدآفرین باشد.

وی به راه‌اندازی مرکز نیکوکاری در منطقه آزاد بندرانزلی اشاره کرد و افزود: مرکز نیکوکاری مرکز کمک‌های تجار و گردشگران است که از رهگذر فعالیت‌های اقتصادی روزمره عاید مددجویان کمیته امداد می‌شود.

مسرور گسترش همکاری‌ها با نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و خدمات‌رسانی بهینه و مثمر ثمر به اهالی نیازمند محدوده منطقه آزاد انزلی را بیش از گذشته خواستار شد.

شایسته ذکر است منطقه آزاد بندر انزلی اولین منطقه آزاد در سطح کشور است که مبادرت به تنظیم و تبادل تفاهم‌نامه با کمیته امداد باهدف ارائه برنامه عملیاتی اقدام به زدودن چهره فقر در سطح منطقه کرده است

گیل آنلاین:کپی برای انتشار خبر باذکرمنابع خبر بلامانع است

درباره ی مهزاد چرمساز

مطلب پیشنهادی

آموزش وپرورش در ترویج فرهنگ مدیریت مصرف نقش کلیدی دارد

مدیرعامل برق منطقه ای گیلان در جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری با آموزش و پرورش: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *