خانه / فرهنگی / اجتماعی / بهره مندی پنج هزارمددجوی گیلانی ازبیمه تامین اجتماعی

بهره مندی پنج هزارمددجوی گیلانی ازبیمه تامین اجتماعی

درنیمه نخست امسال محقق شد:

از ابتدای سال جاری تاکنون سه میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان حق بیمه برای پنج هزار و ۳۶۷ نفراز مددجویان

به سازمان تأمین اجتماعی استان پرداخت‌شده است

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان بخشی از خدمات ارائه‌شده به مددجویان در حوزه درمان و سلامت را تشریح کرد.

گیل آنلاین _به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا محمدی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان بابیان اینکه توانمندسازی مددجویان یکی از اهداف مهم این نهاد است گفت: برای رسیدن به این مهم و خروجی پایدار و افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ها در بین مددجویان، پرداخت حق بیمه اجتماعی مددجویان با مشارکت آنان و کمیته امداد انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیمه‌شدگان می‌توانند از تمامی مزایای بیمه‌های اجتماعی مانند بازنشستگی، فوت، ازکارافتادگی و درمان استفاده کنند افزود: خدمت بیمه تأمین اجتماعی شامل بیمه مشمولین طرح‌های اشتغال و خودکفایی در قالب صاحبان حِرف و مشاغل آزاد، بیمه زنان سرپرست خانوار شهری در قالب صاحبان حِرف و مشاغل آزاد و بیمه مددجویان از طریق صندوق بیمه روستاییان و عشایراست.

محمدی بهره‌مند شدن مددجویان از خدمات بیمه تامین اجتماعی را گام بلندی برای توانمندی و خوداتکایی آن‌ها دانست و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون سه میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان حق بیمه برای پنج هزار و ۳۶۷ نفراز مددجویان به سازمان تأمین اجتماعی استان پرداخت‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان افزود: بر اساس توافق انجام‌شده با سازمان تأمین اجتماعی، با پرداخت حداقل ۱۰ سال حق بیمه و شرایط سنی ۵۵ سال برای زنان سرپرست خانوار تحت حمایت می‌توانند از مزایایی مستمری بازنشستگی بهره‌مند شوند.

وی بابیان اینکه در حال حاضر ۱۳۹ هزار و ۲۰۶ خانوار در گیلان تحت حمایت کمیته امداد هستند گفت: از این تعداد برای ۱۰۵ هزار و ۷۶۸ هزار خانوار مستمری ماهیانه واریز می‌شود و ۳۳ هزار و ۴۳۸ خانوار هم از خدمات تک یا چند خدمتی کمیته امداد به‌جز مستمری برخوردار هستند.

گیل آنلاین:کپی برای انتشار خبر باذکرمنابع خبربلامانع است

درباره ی مهزاد چرمساز

مطلب پیشنهادی

کمک۵۰۰میلیون تومانی گیلانیان به سیل زدگان

مدیرکل کمیته امداد گیلان: سیل همدلی گیلانیان به سمت مردم سیل زده روانه شد کمک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *