خانه / پزشکی / نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بامعاون رئیس جمهور

نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بامعاون رئیس جمهور

عزم دانشگاه علوم پزشکی گیلان

برای بهبود زیرساخت های سلامت در استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشستی با معاون رییس جمهور

ضمن بیان نیازمندی های استان برای بهبود زیرساخت های سلامت خواستار مساعدت بیشتر سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای ارتقاء وضعیت موجود شد

گیل آنلاین _ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان    ( وبدا)؛ دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشستی با دکتر محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور ضمن بیان نیازمندی های استان برای بهبود زیرساخت های سلامت خواستار مساعدت بیشتر سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای ارتقاء وضعیت موجود شد.

توسعه زیر ساخت های درمانی، ساخت بیمارستان هزار تخت خوابه و دانشکده پزشکی در رشت، پرداخت مطالبات پرسنلی و مطالبات بازنشستگان، محورهای اصلی این نشست بود که در این خصوص قول مساعد داده شد. در این نشست، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه نیز حضور داشت.

دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تدوین برنامه راهبردی از سال ۹۵ در صدد برآمد با شناخت درست وضعیت موجود و بررسی نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدهای سلامت در گیلان، اهداف استراتژیکی را برای ارتقای بهداشت و درمان در گیلان ترسیم نماید. در این راستا، اجرای بیش از ۵۰ سنجه و پروژه استراتژیک مد نظر قرار گرفت. در حال حاضر، با گذشت حدود ۳ سال از اجرای این طرح ها و برنامه ها شاهد دستاوردهای حایز اهمیتی در مجموعه بزرگ دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستیم. حرکت در مسیر دانشگاه های نسل سوم، ارتقای زیرساخت های بهداشت و درمان، توسعه کلینیک های ویژه جهت ارایه خدمات تخصصی، توسعه کارآفرینی و راه اندازی شرکت های دانش بنیان، راه اندازی تنها مرکز پیوند شمال کشور، راه اندازی مجتمع فناورهای پیشرفته پزشکی، حمایت از مخترعان و اجرای بیش از ده اختراع و نوآوری در حوزه سلامت، توسعه زیرساخت های فناوری سلامت در استان، افزایش نقاط بهداشتی در استان، استقرار نظام ارجاع و نظام بیماری های واگیر، مدیریت درآمد و کاهش هزینه ها و ده ها دستاورد از این دست را می توان در عملکرد چند سال اخیر دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مشاهده کرد. بی شک برای تحقق همه برنامه ها و اهداف ترسیم شده حوزه سلامت در گیلان، مساعدت و همراهی مسوولان، سازمان های ذی ربط و صاحبان خرد و اندیشه، می تواند مثمر ثمر باشد.

گیل آنلاین: کپی برای انتشار خبر باذکرمنابع خبر بلامانع است

درباره ی مهزاد چرمساز

مطلب پیشنهادی

بیمارستان مگاهاسپیتال مطالبه به حق مردم گیلان است

بیمارستان مگاهاسپیتال مطالبه به حق مردم گیلان است رییس مجمع نمایندگان استان گیلان، در مراسم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *